Cei mai indragiti creatori au fost premiati la Gala Digital Divas Awards 2023

September 11, 2023
27
Views


Editia din 2023 a extins acoperirea catre noi zone de continut si noi creatori, aducand o serie de noutati in cele 22 de categorii ale competitiei. Anul acesta cele 305 nominalizari in competitie au fost apreciate de 87 de jurati – profesionisti in marketing si comunicare de la branduri si agentii recunoscute. Mai mult, inscrierile au generat un numar de aproximativ 600 000 de voturi din partea publicului.

 

In seara zilei de 7 septembrie, cei 500 de participanti prezenti la Palatul Bragadiru din Bucuresti au descoperit castigatorii de anul acesta ai competitiei, aplaudand cei mai implicati si activi creatori digitali din zona de Fashion, Beauty & Lifestyle. Nume noi, dar si personalitati consacrate se afla pe lista castigatorilor. 

 

Best Blogger in Fashion & Beauty

Locul 1: Alina Aliman (dreamingof.net)

Locul 2: Laura Elena Duta (Mandra la Oglinda)

Locul 3: Adina Necula (adinanecula.ro)

 

Best Health & Wellness Content Creator

Locul 1: Andreea Raicu

Locul 2: Carmen Bruma

Locul 3: Ela Craciun

 

Best Travel & Fashion Content Creator

Locul 1: Andreia Chiperi (HaiHuin2)

Locul 2: Marilu Dobrescu

Locul 3: Roxana Ciuchilan (Prin Lume)

 

Best Lifestyle Content Creator

Locul 1: Sonia Argint (doer.ro)

Locul 2: Ela Craciun (elacraciun.ro)

Locul 3: Diana Cosmin (finesociety.ro)

Locul 3: Mara Coman (maracoman.ro)

 

Best Fashion Stylist in Social Media

Locul 1: Ovidiu Buta

Locul 2: Adriana Matei (hypewit) 

Locul 2: Lica Popescu

Locul 3: Lucy Faur

 

Best Make-Up Artist in Social Media

Locul 1: Alexandru Abagiu

Locul 2: Ana Maria Burtea (Cucuta)

Locul 3: Andra Manea

 

Rising Stars in Fashion & Beauty on YouTube

Locul 1: Laura Elena Duta (@mandralaoglinda)

Locul 2: Daria Georgiana (@DariaGeorgiana)

Locul 3: Liz Tautu (@liz.marele)

 

Best Fashion & Beauty YouTube Channel

Locul 1: Andreea Balaban (@Andreea.Balaban)

Locul 2: Alina Ceusan (@aceusan)

Locul 3: Anca Madalina Popa (@AncaMadalina)

 

Rising Stars in Fashion & Beauty on TikTok

Locul 1: Roxana Maria (@roxanamaaria)

Locul 2: Ada Goiu (@adagoiu)

Locul 3: Bianca Stefania (@bianca___stefania)

Locul 3: Cristiana Neagu (@cristiana.neagu)

 

Best Fashion & Beauty TikTok Account

Locul 1: Carmen Grebenisan (@carmengrebenisan)

Locul 2: Valerie Lungu (@valerie.lungu)

Locul 3: Irina Manea (@irinadeaco)

Locul 3: Lorena Serban (@serbanlorena)

 

Rising Stars in Fashion & Beauty on Instagram

Locul 1: Laura Maier (@islauramaier)

Locul 2: Ada Ciortea (@ada.ciortea)

Locul 3: Ioana Taisia (@__y.o.y.o__)

Locul 3: Stefania Olariu (@stefaniaolariu)

 

Best Fashion & Beauty Instagram Account

Locul 1: Alina Ceusan (@alinaceusan)

Locul 2: Irina Manea (@irinassw)

Locul 3: Ioana Grama (@ioanagrama)

Locul 3: Alexia Eram (@alexiaeram)

 

Best Male Content Creator in Fashion & Lifestyle

Locul 1: Emil Rengle

Locul 2: Alecsandru Dunaev

Locul 3: Catalin Ionut

Locul 3: Louis Florea

 

Best Brand Endorser

Alina Ceusan

Andreea Balaban

 

Most Active Content Creator

Locul 1: Gabriela Atanasov

Locul 2: Denisa Sima

Locul 3: Eea Ikeda

Locul 3: Anca Madalina Popa

 

Best Content Creator in Fashion & Beauty

Locul 1: Andreea Balaban

Locul 2: Alina Ceusan

Locul 3: Cesima Nechifor

Locul 3: Sinziana Iacob

 

Best Celebrity Content Creator

Delia

 

Most Active Content Creator for Social Causes

Eli Neicut

 

Special Award 

Bunica din Chinteni

 

People’s Choice Award

Andreea Balaban

 

Digital Divas Excellence Award

Andreea Raicu

 

The Digital Diva of the Year

Alina Ceusan

 

Digital Divas 2023 a fost un eveniment organizat de Evensys in parteneriat cu Avon Romania si cu sprijinul AnswearRaffaelloBanca TransilvaniaBoiron Romania, NespressoSiviero MariaTeilorSheba.





Source link

Article Categories:
General

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *